Dojazd
Kontakt
Kalendarz
Roku szk.


Plan lekcji


Aktualności

Galeria

Biblioteka

Koronawirus
Scenariusz
ewakuacji
Dziennik
elektroniczny
"SERCE NA DŁONI"     Zapraszamy do naszego szkolnego wolontaraitu. Jeśli nie jest Ci obojętny los innych i chcesz pomóc - zapraszamy do dołączenia do naszej grupy. Zatem "nie blokuj serca, rusz z pomocą!" Poniżej prezentujemy wydarzenia, które były realizowane w poprzednich latach:

JEDNA Z OŚMIU WSPANIAŁYCH
     Wolontariat szkolny wytypował uczennicę klasy 3 TMB Julię Borowską do konkursu "Ośmiu Wspaniałych" w którym została laureatką w kategorii "Ósemka". Serdecznie gratulujemy Julce i życzymy dalszych sukcesów.


SZKOLNY WOLONTARIAT RUSZYŁ Z POMOCĄ!
      W sobotę 1 lutego 2020 wzięliśmy udział w XXII Balu Karnawałowym "W świecie magii i fantazji”. Był to bal Integracyjny organizowany we współpracy z Fundacją „Świat na Tak”. W balu brały udział osoby w różnym wieku z różnym stopniem niepełnosprawności. Impreza odbyła się w Arenie Ursynów. W tym roku uczestnicy balu bawili się w świecie fantazji Nasi wolontariusze z klas fryzjerskich technikum oraz szkoły branżowej pod opieką p. Doroty Kordek oraz p. Moniki Kruszewskiej dbali o fryzury uczestników przed rozpoczęciem balu, robiąc różne fryzury z warkoczami, karbując włosy, tworząc wspaniałe stylizacje fryzjerskie. Była to też okazja aby móc porozmawiać z uczestnikami o ich codziennych zmaganiach z problemami w życiu codziennym.


AKCJA CHARYTATYWNA DLA SCHRONISKA
     W dniach 5 i 6 grudnia w naszej szkole odbyła się zbiórka dla zwierzaków ze schroniska "Sonieczkowo" w Augustowie. Uczniowie piekli ciasta i babeczki oraz przygotowali pyszne kanapki, a wolontariusze je sprzedawali. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie, pomoc oraz dobre serca. Za fundusze zebrane podczas akcji wolontariat szkolny zakupił smycze, obroże oraz karmę dla zwierząt.


GÓRA GROSZA
     Od 25 listopada do 2 grudnia odbyła się akcje "Góra grosza". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Dziękujemy wolontariuszom za zbiórkę pieniędzy oraz pomoc w organizacji.


BEZ MAMY BEZ TATY
     Od października do 6 grudnia w naszej szkole trwała zbiórka na pomoc dla rodzin potrzebujących. Pomoc miała na celu zbiórkę rzeczy w postaci: odzieży, zabawek, artykułów szkolnych oraz żywności. Bardzo dziękujemy za pomoc oraz czynny udział w akcji.


AKCJA CHARYTATYWNA DLA ŁUKASZA
     W dniach 25 i 28 października odbył się w naszej szkole kiermasz kanapek i ciast celem zebrania funduszy na rehabilitację Łukasza Marczaka z oddziału 3TMB. Uczeń uległ bardzo ciężkiemu wypadkowi i czeka go długie i trudne leczenie. Wolontariat szkolny wraz z oddziałem 3TMB zorganizował zbiórkę pieniędzy. Wszystkim wolontariuszom i uczniom, którzy brali udział w kiermaszu, serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Darczyńcom dziękujemy za hojność.


WOLONTARIAT W SEJMIE
     W dniu 18 marca Szkolny Wolontariat zagościł w Sejmie. Uczniowie z klas 1TC i 2TC wraz z opiekunem Wolontariatu p. Pauliną Wawrzyn oraz p. Magdaleną Wróbel-Słomka otrzymali podziękowania od Fundacji „Świat na tak” za udział w Balu Integracyjnym. Wielkie dzięki :)


WALENTYNKI DLA SENIORÓW
     Miłość nie zna granic czasu i z takim zamysłem ośmioro uczniów klasy 2tc wraz z opiekunami Panią Agnieszką Olszewską i Panem Piotrem Olszewskim zorganizowało kolejny już raz projekt społeczny we współpracy z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży "Walentynki dla Seniorów". Młodzież nawiązała kontakt ze Stowarzyszeniem Mali Bracia Ubogich, aby umilić święto zakochanych Seniorom ze Stowarzyszenia. Zakupiliśmy ciasta, dla każdego Seniora smakową herbatę, ręcznie wypisaną kartkę z cytatem o miłości oraz kwiaty i udaliśmy się do siedziby Stowarzyszenia. Tam spotkaliśmy się z szesnastoma Seniorami dla których to było bardzo ważne wydarzenie. Mogli poczuć się ważnie, że ktoś o nich myśli i pamięta.Z uczniami rozmawiali o swoich miłościach, które spotkali w życiu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i cieszy fakt, że miłość nie zna granic wieku. A uczniom wielkie dzięki za poświęcony czas podczas realizacji projektu i za zaangażowanie.


ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA EMAUS
     W grudniu i styczniu na terenie naszej szkoły odbyła się zbiórka ciepłej odzieży, bielizny,kosmetyków, środków czystości dla bezdomnych kobiet schroniska EMAUS.
     Gdy tam pojechałyśmy z Waszymi darami, zobaczyłyśmy niski niepozorny budynek wciśnięty pomiędzy pawilon sklepowy, a budynek mieszkalny. Drzwi zewnętrzne, ciężkie, metalowe, kojarzą się raczej z wejściem do chronionego magazynu, a nie z miejscem, w którym toczy się jakiekolwiek życie.
     Jednak mieszkają tu ludzie, dla których to miejsce jest jedyną spokojną przystanią w ich trudnym życiu, jest domem.
     Schronisko dla bezdomnych kobiet Emaus przy ulicy Stawki 27, Warszawa.
     Miejsc noclegowych: 45. W okresie zimowym wszystkie łóżka są zajęte, a kobiet jest nawet ok. 60. Codziennie przychodzą 2-3 nowe. Opiekunki układają na podłodze w jadalni dodatkowe materace, żadna z potrzebujących nie zostaje odesłana na mróz. Przedział wiekowy mieszkanek domu to od 18 roku w wzwyż. Jednak najwięcej jest kobiet w wieku 50+.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji !!
Jak widzimy zapotrzebowanie jest duże, więc mam nadzieję, że to nie nasz ostatni raz ...
Niech dobro okazanym innym, wraca podwojone!


STRASZNIE DOBRA DYNIA I SALA STRACHU
     Finał Akcji strasznie dobra Dynia i Sala Strachu Jak co roku w Naszej szkole świętujemy Halloween. Z tej okazji wolontariat zorganizował zbieranie wypełnionych słodyczami dyń, dziękujemy bardzo serdecznie klasom 2TE, 2TD i 1BSA. Klasa 3TB zorganizowała salę strachu, aby do niej wejść trzeba było przynieść artykuły spożywcze. Dziękujemy za pomoc wszystkim uczniom, biorącym udział w akcjach. Zebrane dary przekazane zostały do organizacji Caritas.


Z POMOCĄ ZWIERZĘTOM W ZALESIU GÓRNYM
     Od października w naszej szkole Szkolny Wolontariat ruszył z pomocą zwierzakom. Zbieraliśmy koce, karmy, gryzaki i wiele innych darów, które zostały przekazane w grudniu dla Fundacji na Rzecz Zwierząt „Przytul Psa”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, a w szczególności drugim i trzecim klasom odzieżowym, które własnoręcznie uszyły przepiękne posłania dla podopiecznych fundacji. Ogromne dzięki! Wasze serca są wielkie „Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”


WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY
     Jak co roku i na każde święta Szkolny Wolontariat we współpracy z Samorządem zorganizował akcję charytatywną. Tym razem był to kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych własnoręcznie przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Udało nam się zebrać 510zl, które zakupiliśmy słodycze dla Dzieci z Ogniska Wspierania Rodzin z Mokotowa. Natomiast klasa 3tc wraz z Panią Ewą Mierzą z własnej inicjatywy uszyła wielkanocnego zająca i wypełniła go słodyczami. Wasza pomysłowość i hojność nie zna granic. Dziekujemy wszystkim zaangażowanym w nasz kiermasz. Życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych.


WOLONTARIUSZE W SEJMIE RP
     Mamy tę moc! Młodzież że szkolnego wolontariatu z klas 1tc,2tc i 3td wraz z opiekunkami gosciła dzisiaj w Sejmie RP na zaproszenie Fundacji Świat na Tak. W Sali Kolumnowej miała miejsce gala w czasie której wszyscy wolontariusze pomagający w Balu Integracyjnym otrzymali pamiątkowe dyplomy i podziękowania za pomoc.


MOC DZIAŁANIA
     Nasza uczennica Małgosia Łuczak z klady 2tc jako prężnie działająca wolontariuszka była zgłoszona do konkursu Moc działania Fundacji PRAMIERICA.Jej zaangażowanie i otwarte serce zostały zauważone co widać na załączonym zdjęciu- dyplom uznania i list jako podziękowanie. Gosiu, oby tak dalej!


CZY SOBOTA CZY NIEDZIELA WOLONTARIAT SIĘ UDZIELA
     Bez względu na dzień tygodnia szkolny Wolontariat rusza z pomocą. Tym razem we współpracy z Fundacją Świat na Tak odpowiedzieliśmy na apel i pomogliśmy w Balu Integracyjnym. który odbył się 3 lutego w ARENIE Ursynów. Tematem przewodnim była Kraina lodu. Był to bal integracyjny więc dla osób w wieku od 10 do 40 lat z różnym stopniem niepełnosprawności, a nasze uczennice pod opieką Pani Pauliny Wawrzyn, Agnieszki Olszewskiej i Irminy Król z klasy 1tc i 3td poświęciły swój czas zaplatając warkoczyki, kręcąc loki i i karbując włosy wszystkim, którzy tylko chcieli.


POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ
     W odpowiedzi na coroczną ogólnopolską akcję "Pomóż dzieciom przetrwać zimę" Uczniowie naszej Szkoły pokazali jak gorące mają serca. W okresie przedświątecznym młodzież pod koordynacją Pani Ewy Mierzwy i i Pani Pauliny Wawrzyn zbierano dla dzieci to czego najbardziej im potrzeba, czego potrzeba dzieciom i ich rodzinom. Młodzież i Nauczyciele przynosili słodycze, przybory szkolne, ale również środki czystości. Możemy z dumą powiedzieć, że udało się nam zebrać ponad 100 kg darów. Hojność i otwartość na potrzeby innych naszej Młodzieży jest wielka. Dziękujemy i już czekamy na kolejną edycję w 2018 roku.
Dziękujemy również Pani Małgorzacie Kopczyńskiej w transporcie darów do sztabu na Mokotowie.


MIKOŁAJKI W OŚRODKU MŁODZIEŻOWYM
     Uczniowie klasy ITe z pomocą Małgosi Łuczak z 2TC zorganizowali Mikołajki dla dzieci z Ośrodka Młodzieżowego na Mokotowie.
W ramach Projektu Społecznego dofinansowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży kupili prezenty dla dzieci i zorganizawali poczęstunek. Nie obyło się bez atrakcji: fotobudki (przy pomocy p. Renaty Mazur), warsztatów z przygotowania ozdób świątecznych (przy pomocy p. Elżbiety Hoć) oraz naszych utalentowanych uczniów, którzy zajmowali się włosami dzieci oraz oprawą artystyczną.
Po części artystycznej zaprosiliśmy wszystkich na smaczna przekąskę, przygotowana przez klase 1 te, panią Sokołowską, panią Hoć i p. Mazur.Na koniec naszego spotkania zaaranżowane zostało spotkanie z Mikolajami. W tę rolę doskonale wcieliły się Dorota Wojciechowska i Nikola Toryfer. Zmęczeni lecz szczęśliwi późnym wieczorem wróciliśmy do domów, by następnego dnia znów byc w szkole 8.00.
Kordynatorem projektu była p. Irmina Sokołowska, a szczególne podziękowania należą się tym najbardziej zaangażowanm uczniom: Burczyk Julii, Cackowskiej Aleksandrze, Cackowskiej Alicji, Cieślak Zosi, Fryczyńskiej Monice, Grabowieckiemu Adamowi, Korolczuk Basi, Kopani Karolinie, Kurant Klaudii, Mandesowi Filipowi, Fabek Paulinie, Krawczyk Dagmarze, Nowek Klaudii, Poniatowskiej Wiktorii, Prusowi Damianowi, Toryfter Nikoli, Wojciechowskiej Dorocie, Wolf Łukaszowi.


PODARUJ UŚMIECH NA ŚWIĘTA
     Dobro, które się dzieli mnoży się i do nas wraca. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, które sprzyjają okazywaniu dobroci względem potrzebujących. W naszej szkole dobrych Wolontariuszy nie brakuje a przykładem jest dzisiejsza akcja w Mokotowskim Hospicjum Św. Krzyża przy ul. Magazynowej. Wolontariusze z klas: 1TD, 1TC, 2TD, 3TC, 3TD, i 4TE pod opieką Pani Ewy Mierzwy i Pani Pauliny Wawrzyn przygotowywali dzisiaj salę w noclegowni dla osób którzy nie mają swoich domów, salę, w której ma odbyć się wigilia. Młodzież własnoręcznie wykonała dekoracje, wcześniej uczennica pomalowała i ozdobiła szklane świeczniki. To wszystko było po to aby komuś sprawić radość, aby inni mimo trudnej sytuacji poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, że Dobro nic kosztuje a prawdziwie widzi się sercem. A dodam, że nie jest to jedyna charytatywna akcja przed Bożym Narodzeniem.


ANDRZEJKI Z WOLONTARIUSZAMI PCK
     W tym roku Ogniskowe Andrzejki obchodziliśmy trochę wcześniej, bo 28 listopada. Mieliśmy również gości – młodych wolontariuszy z grupy Społecznych Instruktorów Młodzieżowych Polskiego Czerwonego Krzyża z Warszawy.

     Chłopcy przygotowali dla nas kilka Andrzejkowych wróżb. Dzieci i młodzież mogli między innymi sprawdzić , jak będzie miał na imię ich przyszły chłopak, albo jak będzie miała na imię przyszła dziewczyna.
     Później wychowankowie zostali podzieleni na trzy drużyny i zagraliśmy w kalambury. Ale nie takie zwykłe kalambury, a jesienno-andrzejkowe. Hasła jakie zostały przygotowane przez wolontariuszy były związane z magią, wróżbami, jesienią. W magiczny sposób wszystkie drużyny zdobyły maksymalną ilość punktów, co spowodowało, że każdy zasłużył na słodką nagrodę.
     A nagrody, czyli słodycze zapakowane w przepiękną papierową dynię, przygotowali dla nas uczniowie z Zespołu Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22. Dziękujemy! :)
Treść artykułu tutaj


SZLACHETNA PACZKA - LUBIĘ LUDZI
     Lubię Ludzi! Nasza dzielna Wolontariuszka Małgosia Łuczak z klasy 2 TC zaangażowała się w pełni w ogólnopolską akcję - Szlachetna Paczka. Pomagała w organizowaniu paczek, pakowaniu ich i - jak widać - wraz koordynatorami akcji rozwozila do wybranych rodzin. Dzięki takim osobom ktoś ma radosne Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy i zachęcamy innych do działania.


STRASZNIE DOBRA DYNIA
     Akcja Strasznie dobra dynia czyli robimy coś dobrego dla kogoś drugiego dobiega końca. Wasza inwencja i pomysłowość okazały się niesamowite. Zrobiliście dynie z abażurów, kartonów, wydrążyliście dynie i wypełniliście slodyczami i innymi produktami. Dzięki Waszej hojności sprawiliście radość dzieciom z Ogniska Wspierania Rodzin z Mokotowa wzbogacając im Mikołajki??Dziękujemy klasom i wychowawcom klas: 3tc, 2tc, 1tc, 3za, 2za.


DAJ WŁOS!
     „Zapuszczamy włosy dla Rok and Rolla”- takie hasło towarzyszyło nam niemal od pierwszych dni września.
     Fundacja Rak and Roll organizuje akcję „DAJ WŁOS”- oddawanie włosów na peruki dla kobiet chorych na raka. My również postanowiliśmy włączyć się do akcji!
     14 listopada pod okiem wspaniałego nauczyciela pana Piotra Olszewskiego nastąpiło WIELKIE CIĘCIE !!! Zebraliśmy 20 warkoczy. Wszystkim ofiarodawcom DZIĘKUJEMY!!! Mamy nadzieję, że dobro, które okazałyście innym, wróci do WAS zwielokrotnione.... Zapraszamy, na krótką fotorelację.
     P.S. Jeśli ktoś chce jeszcze przyłączyć się do akcji, czekamy do końca listopada!


BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
     W dniach 10 - 11 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w przygotowaniach Biegu Niepodległości. Do naszych zadań należało przygotowanie Biura Zawodów, wydawanie pakietów biegaczom a także udzielanie niezbędnych informacji organizacyjnych w strefie Startu-Mety i Miasteczku Biegowym. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas dla innych! Już niedługo kolejne szanse do działania :)


KONKURS NA WOLONTARIUSZA ROKU
     W roku szkolnym 2016/2017 będącym rokiem Wolontariatu Małgorzata Łuczak została nagrodzona dyplomem Ministerstwa Edukacji Narodowej za trud i poświęcenie na rzecz potrzebujących. Gosia jest zaangażowaną osobą w różne formy wolontariatu na wielu płaszczyznach. Dziękujemy za trud i poświęcenie na rzecz innych ludzi i zachęcamy do dalszego działania.


39. PZU MARATON WARSZAWSKI
     W dniu 19 września grupa uczniów pod opieką pani Małgorzaty Kopczyńskiej wzięła udział w przygotowywaniu pakietów dla uczestników 39. PZU Maratonu Warszawskiego oraz 5. Biegu na Piątkę. Naszym zadaniem było przygotowanie numerów startowych wraz z chipami do pomiaru czasu dla zawodników a także materiałów przekazanych przez sponsorów. Wszystko to należało spakować do dużego plecaka :) Praca wymagała co nie co cierpliwości bo do spakowania było kilka tysięcy takich plecaków....
     A 24 września najwytrwalsi z nas brali udział przy organizacji samego biegu - pilnując depozytów przekazanych przez biegaczy czy też wydawanie posiłku na mecie biegu. Wszystkim bardzo dziękujemy za poświęcony czas i do zobaczenia na kolejnej imprezie!


ZSZYTE SERCA
     To już czwarty raz kiedy młodzież naszej Szkoły bierze udział w projekcie społecznym inicjowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży Liffe Skills. Tym razem klasa 2Ta wraz z wychowawczynią Iwoną Szubą i opiekunką projektu Agnieszką Olszewską zaniosłyśmy odrobinę radości do Domu Samotnej Matki w Brwinowie. W ramach projektu młodzież uszyła torby wypełniając je drobiazgami w formie prezentu ofiarowała ję mamom. Dzieciom natomiast uczennice zorganizowały słodki piknik z zabawami, malowaniem twarzy czy grą w piłkę. Cieszymy się że mogłyśmy wywołać uśmiech na twarzy dzieci szczególnie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Mamy nadzieję na kolejne edycje projektów społecznych.


ORLEN WARSAW MARATHON
     W niedzielny poranek, 23 kwietnia, grupa wolontariuszy naszego Zespołu Szkół pod opieką pań Małgorzaty Kopczyńskiej i Bożeny Kuźmiak stawiła się do pracy podczas kolejnej edycji Orlen Warsaw Marathon. Aktywnie wspieralismy organizatorów i uczestników. Naszym zadaniem było przygotowanie stanowisk z wodą, bananami i czekoladą dla biegaczy tuż przed 25 km trasy. Chociaż pogoda była zmienna - w ciągu kilku godzin były cztery pory roku - na naszych twarzach wciąż był uśmiech! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym - zapraszamy na kolejne imprezy!


PRZEKAZANIE WIELKANOCNYCH KOSZYKÓW Z JAJEM
     Po rozstrzygnięciu konkursu na Wielkanocny Koszyk z jajem, młodzież z radością przekazała koszyki dzieciom z Ognisk Wspierania Rodzin z ul. Grottgera na warszawskim Mokotowie. Aż 14 uczniowskich koszyków wypełnionych słodyczami i świątecznymi wiktuałami powędrowało do wielodzietnych rodzin z Mokotowa. Dziękujemy i cieszymy się, że mogliśmy wywołać uśmiech na dziecięcych buziach. Naprawdę warto być dobrym.


PODUSZKI DLA BEZDOMNYCH


     Nasi Wolontariusze pod opieką nauczycieli zawodu odpowiedzieli na hasło akcji charytatywnej z Caritas Archidiecezji Gdańsk i uszyli poszewki na poduszki, które pod choinkę zostały rozdane bezdomnym. Poszewki na tzw. jaśka zostały własnoręcznie uszyte i ozdobione różnymi aplikacjami. Jak widać współpracujemy z organizacjami nie tylko na terenie lokalnym ale również poza granicami województwa mazowieckiego.


PODARUJ UŚMIECH DZIECKU POD CHOINKĘ


     Kolejna akcja charytatywna, tym razem "Podaruj uśmiech dziecku pod choinkę" została zakończona sukcesem i pokazała że można liczyć na Wasze dobre uczniowskie serca. Zebraliśmy bardzo duże ilości słodyczy i zabawek, Wolontariusze zrobili z tego paczki i zostały one przekazane dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy ulicy Gagarina na Mokotowie. Cieszymy się, że tak hojnie włączyliście się w akcję, że dzięki Wam kochani Uczniowie na twarzach dzieci pokazał się uśmiech. Dziękujemy za teraz i liczymy na jeszcze.


MIKOŁAJKI NA SŁODKO
     Wolontariat we współpracy z Samorządem Szkolnym zorganizowali w naszej szkole 6 grudnia 2016r Mikołajkowy Kiermasz ciast. Była to akcja charytatywna, w którą zaangażowana była młodzież ze szkoły przygotowując własnoręcznie smakołyki. Najwięcej ciast bo aż 9 przygotowała klasa 2tc, kolejno klasa 1tc -6, 4te - 5, 4tc - 5, 4tb, 4ta, 1tb po jednym. Zebrany dochód w kwocie 554 zł zostanie w całości przeznaczony dla rodziny z Podkarpacia w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Za zebraną kwotę zostaną zakupione słodycze dla siedmiorga dzieci. Cieszymy się, że akcja się powiodła i dzięki Wam dla Kogoś te Święta będą radośniejsze.


WIELKANOCNY KOSZYK Z JAJEM
     21 marca rozstrzygnięto konkurs na " Wielkanocny koszyk z jajem " Młodzież naszej szkoły wykazała się wielkim sercem, talentem i pomysłowością w wykonaniu i wypełnieniu koszyka. W konkursie wzięło udział aż 13 klas a Jury wybrało trzy najbardziej efektownych i pomysłowych : 1 miejsce kl 2td 2 miejsce klasa 2ta i 3 miejsce klasa 2tb. Dziękujemy wszystkim za udział i Wasze wielkie serce. Koszyki zostaną przekazane do parafialnego Caritas i Pogotowia Opiekuńczego z Warszawy.


KIERMASZ OZDÓB WIELKANOCNYCH
     16 Marca w naszej szkole zorganizowany został kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych własnoręcznie przez naszych uczniów. Młodzież bardzo zaangażowała się w wykonanie ozdób. Kiermaszowanie zakończyło się sukcesem na kwotę 370 zł. Dziękujemy i zapraszamy ponownie na Boże Narodzenie


KONCERT CHARYTATYWNY NA WIŚNIOWEJ
     Dnia 8 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 odbył się koncert charytatywny mający na celu wesprzeć jedną z warszawskich fundacji.
     Uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę pomoc oferując swoje usługi w formie strzyżenia męskiego za przysłowiową złotówkę, jak również w pokazie mody została pokazana jedna z kolekcji ubrań autorstwa naszej młodzieży.
     W części artystycznej wystąpiły Ilona Luśnia, Anna Kargulewicz, Renata Majewska oraz dwie uczennice z klasy I TA wykonując utwory bożonarodzeniowe.
     Cieszymy się, że swoim udziałem mogliśmy przyczynić się do pomocy fundacji. Dziękujemy udzniom i ich opiekunom za poświęcony czas i dobre serce.


XXVII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
     11 listopada 2015r. odbyła się kolejna edycja Biegu Niepodległości mającego na celu upamiętnienie 97. rocznicy Odzyskania Niepodległości jak również upowszechnienie biegania jako najprostszej formy ruchu i promocję aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia.
     Po raz drugi 28-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod kierownictwem - p. Anny Omelczuk we współpracy z p. Małgorzatą Kopczyńską oraz Tomaszem Stolka pomagała przy organizacji tej największej patriotycznej imprezy biegowej w Polsce. Do ich obowiązków należało przygotowanie punktu nawadniania na półmetku trasy oraz wręczanie wody biegaczom. Pomimo deszczowej aury, atmosfera była gorąca a największą nagrodą za włożony wysiłek był uśmiech wdzięcznych biegaczy.


SALA STRACHU
     29 października uczniowie ze szkolnego wolontariatu zorganizowali zbiórkę żywności dla potrzebujących z Parafii św. Szczepana. Zbiórkę połączono ze wspólną zabawą w tzw. Sali strachu gdzie biletem wstępu był cukier, mąka, ryż czy makaron. Udało nam się zebrać ponad 10 kg mąki, 15 kg cukru i ponad 30 paczek makronu oraz innych produktów z dłuższym terminem ważności. Dziękujemy za Waszą hojność :)

ORLEN WARSAW MARATHON
     Dzień 26 kwietnia to kolejna odsłona naszego Teamu na Zawodach Sportowych. Tym razem pełniliśmy obowiązki wolontariuszy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2015, gdzie aktywnie wspieraliśmy organizatorów i uczestników. Naszym zadaniem była organizacja punktu odżywiania na 35 kilometrze trasy biegu. Choć pogoda nie dopisała, a wszędzie było pełno wody, z naszych twarzy nie znikał uśmiech. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to wydarzenie i zapraszamy do współpracy podczas kolejnych.

ZACZYTANI
     Nasza szkoła włącza się w akcję "Zaczytani". Celem zbiórki jest otwarcie bibliotek Małego Pacjenta w warszawskich szpitalach, przychodniach, domach dziecka i hospicjach.
     Wielka zbiórka książek trwać będzie w dniach 4.05 - 31.05.2015 roku. Zebrane książki zostaną przekazane do 30 warszawskich placówek. Dzięki tej akcji mali pacjenci będą mogli zapomnieć o swojej chorobie. Twórcy akcji chcą, wspólnie z mieszkańcami, zebrać 100 tysięcy książek.
     Dla placówek, które nazbierają największą ilość książek przewidziane są atrakcyjne nagrody! Zapraszamy do współpracy. Na Wasze pytania dotyczące akcji w naszej szkole odpowie p. Agnieszka Olszewska.


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
     W tym roku, już po raz trzeci, w okresie pomiędzy 15 grudnia 2014 a 11 stycznia 2015 osoby odwiedzające nasze pracownie fryzjerskie i kosmetyczne będą mogły wspomóc Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas tych dni, w pracowniach, pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji.

KRWIODAWSTWO
     W dniu 16 grudnia ponownie odwiedziliśmy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
     W wyjściu wzięło udział 20 uczniów naszej szkoły z klas III i IV. Opiekunem grupy był p. Tomasz Stolka
     Oddana przez nas krew zostanie przeznaczona dla osób bardzo jej potrzebujących - tego lekarstwa jeszcze nie udało się wyprodukować!
     Następna akcja Honorowego Krwiodawstwa już wkrótce.


POMOC MA SŁODKI SMAK
     Dnia 12 listopada Szkolny Wolotariat "Serce na dłoni" wraz ze szkolnym samorządem przeprowadził akcję Pomoc ma słodki smak. Uczniowie naszej szkoły przygotowali własnoręcznie pyszne wypieki, które były rozkoszą dla podniebienia. Wolontariusze z naszej szkoły rozprowadzali je za symboliczną złotówkę. Dochód z akcji został przeznaczony na Towarzystwo Pomocy Dzieciom z Mokotowa. Zebraliśmy 570 zł. Wszystkim zaangażowanym skłądamy serdeczne podziękowania za Waszą dobroć i hojność.BIEG NIEPODLEGŁOŚCI NA BIAŁOŁĘCE
     Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wystąpili jako wolontariusze podczas imprezy biegowej organizowanej na terenie Warszawy, tym razem działaliśmy w zespole wspomagającym Bieg Niepodległości organizowany przez Burmistrza Dzielnicy Białołęka w warszawskiej Choszczówce. Do naszych zadań należały: obsługa biura zawodów (wydawanie pakietów startowych i ewidencja zawodników), nadzór strefy startu biegaczy w poszczególnych konkurencjach oraz opieka nad biegaczami kończącymi bieg i wydawanie im upominków.
     Zawody były rozgrywane w 12 różnych konkurencjach: od maluchów na dystansie 300 metrów, poprzez biegi dla młodzieży, wyścig nordic-walking, aż po bieg główny na dystansie 5 kilometrów.
     Z naszej szkoły biegaczom pomagało 17 wolontariuszy, którzy działali pod opieką nauczycieli - p. Tomasza Stolki i p. Małgorzaty Kopczyńskiej.


Z POMOCĄ DLA ZWIERZĄT
     W dniu 25 nauczyciele naszej szkoły przekazali dary dla schroniska w Celestynowie. Przekazaliśmy koce, karmę i odzież zwierzętom mieszkającym w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Zbiórka darów trwa dalej - zapraszamy wszystkich do współpracy!

DZIEŃ PAPIESKI
     W dniach 17 - 20 października 2014 r. w naszej szkole wolontariat "SERCE NA DŁONI" włączył się w obchody Dnia Papieskiego zbierając pieniądze na stypendia dla zdolnej, ubogiej młodzieży
Dziękujemy za Wasze wsparcie oraz Wasze zaangażowanie!
     A szczególne podziękowania kierujemy do uczennic klas I TD i III TA: Dominiki Bożek, Dominiki Dębskiej, Barbary Pakuły, Julii Perzak, Emilii Kowalskiej, Mai Leszczyńskiej, Karoliny Pokrywki, Zofii Obara i Marty Kołodziejak.


W OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ
     6 października 2014 roku uczennice kl. 3ZA (Marlena Moczarska, Agnieszka Pakuła, Natalia Szuflińska) odwiedziły Ośrodek Pomocy Społecznej w Warszawie przy ul. Bałuckiego 5. Wykonały strzyżenia męskie i damskie oraz czesały pensjonariuszy Dziennego Domu Opieki.
BIEGNIJ WARSZAWO - RUN WARSAW
     Po kwietniowym debiucie w maratonie przyszedł czas na bieg na 10 kilometrów. W biegu "Biegnij Warszawo!" wolontariusze naszej szkoły zmierzyli się z obsługą biegaczy oddających i odbierających swoje rzeczy do depozytu. Pracowaliśmy w grupie 25 osób pod opieką p. Tomasza Stolki i p. Małgorzaty Kopczyńskiej. Podzieleni byliśmy na trzyosobowe zespoły odbierających rzeczy biegaczy według ich numerów startowych. To kolejne doświadczenie naszej grupy przy tego typu imprezie. Apetyt rośnie w miarę.... biegania!

FRYZURY W DOMU OPIEKI
     W dniu 26 września uczennice klas 4TD i 4TE brały udział w wyjściu do Domu Opieki. Celem tego wyjścia było wykonanie usług fryzjerskim pensjonariuszkom. Dom Opieki, do którego regularnie jeżdżą nasi uczniowie mieści się przy ulicy Grójeckiej. Opiekunem uczniów podczas tego wyjścia była p. Irmina Król.

WARSAW ORLEN MARATHON
     ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. W tym roku przyłączyliśmy się do pomocy w organizacji tej imprezy.
     40 wolontariuszy z naszej szkoły pod opieką p.Tomasza Stolki, p. Małgorzaty Kopczyńskiej, p. Moniki Kruszewskiej i p. Iwony Szuby odpowiedzialnych było za obsługę punktu nawadniającego na 10 km maratonu. Naszym zadaniem było przygotowanie wody, bananów i czekolady dla biegaczy. Byliśmy bardzo sprawną grupą, teraz jesteśmy również grupą doświadczoną. Mamy apetyt na więcej. Czekamy na sygnał w przyszłym roku i zapraszamy chętnych do współpracy. A może mały maratonik ?????
Nasi wolontariusze

KRWIODAWSTWO
W laboratorium...
     W dniu 12 lutego po raz kolejny odwiedziliśmy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczące się w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie.
     W wyjściu wzięło udział 16 uczniów z klas II TA, III TC, III TD, IV TC. Opiekunem grupy była p. Małgorzata Kopczyńska.
     Z całej grupy, tym razem, krew oddało tylko 6 osób. Zatem uzbieraliśmy 2,7 litra krwi.
     Dla 5 dzisiejszych bohaterów był to pierwszy kontakt z Centrum Krwiodawstwa oraz inicjatywą Honorowego Oddawania Krwi. Wkrótce otrzymają oni swoje Legitymacje Honorowych Krwiodawców.
     Następna akcja Honorowego Krwiodawstwa pod koniec marca!.

     A wszystkim, którzy chcieli by dołączyć do tego elitarnego grona przekazujemy kilka warunków i rad, do których trzeba się zastosować:
  1. Ukończone 18 lat (konieczne jest posiadanie dowodu osobistego),
  2. Masa ciała powyżej 50 kg,
  3. Brak wykonywanych zabiegów stomatologicznych (ostatnie 7 dni),
  4. Nie występowała gorączka powyżej 38 stopni C (ostatnie 4 tygodnie),
  5. Nie był wykonywany tatuaż lub kolczyki (ostatnie 6 miesięcy),
  6. Nie były wykonywane operacje, zabiegi endoskopowe (ostatnie 6 miesięcy).
     Ponadto trzeba w dniu oddania krwi czuć się dobrze. I pamiętaj by wybierając się na oddanie krwi obowiązkowo zjeść śniadanie!WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

     W tym roku po raz kolejny w okresie pomiędzy 15 grudnia 2013 a 12 stycznia 2014 osoby odwiedzające nasze pracownie fryzjerskie i kosmetyczne mogły wspomóc Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane podczas tych dni w pracowniach pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji. Dziękujemy za zaangażowanie Dyrekcji, Uczniom i Nauczycielom!PODZIĘKOWANIE ZE ŚWIETLICY ŚRODOWISKOWEJ
TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

Otrzymaliśmy też podziękowanie od podopiecznych Świetlicy Środowiskowej przy ulicy Narbutta, którym nasi uczniowie uszyli ubrania.
PODZIĘKOWANIE Z CENTRUM ZDROWIA DZIECKA
A przed świętami aniołki uszyte przez naszych uczniów trafił do podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

KRWIODAWSTWO
Fotorelacja
     W dniu 18 grudnia zostało zorganizowane wyjście do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.
     W wyjściu wzięło udział 14 uczniów z klas II TE, III TA, III TC, III TD, III TE, IV TA, IV TC i IV TE. Opiekunami grupy były p. Małgorzata Kopczyńska oraz p. Anna Omelczuk.
     Z całej grupy krew oddało 11 osób. Zatem uzbieraliśmy 4,95 litra krwi. Zostanie ona przeznaczona na leczenie ciężko chorej 12-miesięcznej dziewczynki – Niny – przebywającej w łódzkim szpitalu.
     Dla 7 osób był to pierwszy kontakt z Centrum Krwiodawstwa oraz inicjatywą Honorowego Oddawania Krwi. Wkrótce otrzymają oni Legitymacje Honorowych Krwiodawców.
     Następna akcja Honorowego Krwiodawstwa już wkrótce. Chętnych jest dużo, a potrzeby ludzi jeszcze większe!MIKOŁAJKOWY KIERMASZ WYPIEKÓW - "POMOC MA SŁODKI SMAK"
     Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek po raz drugi odbył się w naszej szkole kiermasz wypieków, z którego dochód przeznaczony zostanie na cel charytatywny. Tym razem , tak jak w roku ubiegłym, również dopisali darczyńcy. Uczennice i uczniowie z dwunastu klas dostarczyli nam przeróżnych słodkości. W sumie było ponad 30 ciast, babeczek i mnóstwo słodkich ciasteczek, które dziewczyny z klasy 2Ta razem z wychowawczynią Renatą Mazur piekły w szkole.
     Sala 204 zmieniła się w kawiarnię Santa Cafe, która działała od godz. 8.30 do 15.00. Zebraliśmy 815 zł.
     Wszystkim uczniom i uczennicom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy za rok.
Galeria zdjęć


FRYZURY DLA PODOPIECZNYCH
Galeria zdjęć
     Dnia 21 października 2013 uczennice klasy 4 TC: Karolina Duńska, Magdalena Mąkosa, Katarzyna Pisarek wykonywały nieodpłatne usługi fryzjerskie w ramach programu wolontariatu w Dziennym Domu Opieki Społecznej "z Ochotą" mieszczącym się przy ulicy Grójeckiej 109 w Warszawie.
     Bardzo dziękujemy za okazane chęci i zapraszamy następnych uczniów do włączenia się w to dzieło!


Z POMOCĄ ZWIERZĘTOM W CELESTYNOWIE
     W dniu 5 października przekazaliśmy zebrane dary (koce, karmę) dla Schroniska dla Zwierząt w podwarszawskim Celestynowie.
Podziękowania


KRWIODAWSTWO

     Każdego roku dla setek tysięcy ludzi jedynym ratunkiem jest transfuzja krwi.
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY NA CUDZE CIERPIENIE

W Polsce dokonuje się rocznie około dwóch milionów transfuzji. Każdy może oddać krew jeśli spełnia ściśle określone warunki.
15 stycznia 2013 r. grupa młodzieży z Naszej Szkoły uczestniczyła w akcji HONOROWEGO KRWIODAWSTWA na terenie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWiA przy ulicy Wołoskiej.
W akcji tej uczestniczyło trzynaścioro uczniów z klas 4 TA, 4TE, 3TF, 2TC, 2TE, 3ZB, 2ZA wraz z nauczycielami p. Małgorzatą Kopczyńską i p. Tomaszem Stolka.
Jeśli jesteś krwiodawcą to pamiętaj, że po oddaniu krwi powinieneś:
1. Co najmniej przez godzinę od pobrania krwi nie palić papierosów
2. Nie prowadzić samochodu do czasu, kiedy będziesz czuł się dobrze
3. Pić dużo wody
4. Unikać większych wysiłków fizycznych, zrezygnować z treningów itp.
5. Oszczędzać rękę, z której została pobrana krew.
A jeśli dopiero o tym myślisz - oto garść wskazówek dla Ciebie:
Krwiodawca nie powinien zgłaszać się do oddania krwi, gdy:
1. Znajduje się w stanie nietrzeźwym (po spożyciu alkoholu)
2. Gdy krwiodawca ma katar i przyjmuje leki (z wyjątkiem witamin, leków hormonalnych stosowanych w okresie menopauzy, leków hipotensyjnych)
Krwiodawcą może być wyłącznie zdrowy człowiek. Tylko wówczas oddanie krwi nie będzie szkodliwe dla organizmu, a pobrana krew lub osocze nie będzie stanowić zagrożenia dla chorych.
Jeśli...
Jesteś w wieku od 18 do 65 lat i ważysz co najmniej 50kg,
w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u Ciebie akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu, lub innych części ciała.
W ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonywanych badań diagnostycznych i zabiegów endoskopowych.
W ciągu ostatnich 6 miesięcy nie byłeś leczony krwią i preparatami krwiopochodnymi.
Jeśli spełniasz te warunki możesz zostać honorowym krwiodawcą! Dołącz do nas! Czekamy na Ciebie!
Fotorelacja

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
Fotorelacja
     W dniach 17 - 20 grudnia 2012 oraz 2 - 11.01.2013 r. podczas korzystania z oferowanych przez szkołę usług w pracowniach fryzjerskich i kosmetycznych istniała możliwość wsparcia Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w tę akcję - uczniom, nauczycielom oraz klientom odwiedzającym nasze pracownie!
POMOC MA SŁODKI SMAK

     6 grudnia 2012 r. zorganizowaliśmy Kiermasz mikołajkowy pod hasłem "Pomoc ma słodki smak". Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły upiekli pyszne ciasta i ciasteczka, które były sprzedawane podczas przerw. Atmosfera tego dnia była bardzo świąteczna. Przy nastrojowej muzyce i świątecznie udekorowanych stołach, każdy mógł miło spędzić czas a jednocześnie wspomóc szczytny cel. Dochód ze sprzedaży słodkości przeznaczony został na zakup żywności i środków czystości dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej.


ZBIÓRKA MAKULATURY
     Przez cały zeszły rok w naszej szkole odbywała się zbiórka makulatury. Dochód z tej akcji został przekazany do Klubu Gaja, który zajmuje się ratowaniem koni. Otrzymaliśmy od nich podziękowanie, które tutaj umieszczamy. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję w tym roku!
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Fotorelacja


     W dniu 14 września 2012 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Akcji "Sprzątanie świata". Dwie grupy osób sprzątały świat. Pierwsza pod wodzą pani Grażyny Urbańskiej i pani Magdaleny Pietrzak sprzątała Park Dreszera a druga z panią Małgorzatą Kopczyńską sprzątała ulice niedaleko budynku szkoły. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!


ODDAJ KREW!
25 października 2011 roku uczniowie naszej szkoły kolejny już raz wzięli udział w AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI. Tradycyjnie współpracowaliśmy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy szpitalu MSWiA na ul. Wołoskiej. Celem naszej współpracy jest propagowanie wśród młodych ludzi honorowego oddawania krwi oraz uświadomienie im potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi. Dla wzmocnienia organizmu i pokrzepienia ciał każdy z honorowych dawców mógł liczyć na herbatkę i ciacho. Warunkiem uczestnictwa w akcji było ukończenie 18 roku życia oraz nienaganny stan zdrowia. Opiekę nad honorowymi dawcami sprawował wykwalifikowany zespół medyczny, który to czuwał nad prawidłowym przebiegiem akcji oraz dobrym samopoczuciem naszych wychowanków. Kolejna akcja już wkrótce.
Pamiętaj, Ty też możesz uratować komuś życie!